Categories:

Pinacolada przepis: Jak zrobić Pina Colada?

Avatar image of
Posted by admin

Łatwa Pina Colada! Letnia podstawa, dowiedz się, jak zrobić piña coladę z tradycyjnymi składnikami piña colady, takimi jak rum, kokos i ananas. Chwyć swoją ulubioną szklankę tiki na ten pyszny napój z blendera!

Jeśli szukasz orzeźwiającego, zmysłowego koktajlu, który podkreśli Twoją następną letnią imprezę, ta piña colada jest tym.

Możesz kojarzyć piña coladę z wyluzowanymi wakacjami przy basenie, ale składniki piña colady, takie jak rum, kokos i ananas, są w rzeczywistości filarem kanonu napojów tiki.

Składniki do robienia Piña Coladas

Częścią uroku piña colady jest łatwość ich wykonania:

 • RUM: Podstawowym alkoholem jest rum. Do tego koktajlu wybierz biały rum, a nie mocniej aromatyzowane starzone rumy. Mount Gay to płynna i niedroga opcja.
 • KOKOS: Jako składnik kokosowy użyj kremu kokosowego. Unikaj mleka kokosowego lub kremu kokosowego; “krem kokosowy” to inny produkt. Często znajdziesz go w pobliżu sekcji alkoholowej z innymi mikserami. 
 • ANANAS: Ananas wchodzi do mieszanki w postaci soku ananasowego i kawałków ananasa . Kawałki sprawiają, że ten zmiksowany napój jest gęstszy i bardziej pienisty. Jeśli sam kroisz ananasa, przed użyciem zamroź kawałki w jednej warstwie na blasze do pieczenia.
 • THE FLOAT (opcjonalnie): Na koniec lubię dodawać odrobinę złotego lub añejo rumu na górę każdej szklanki tuż przed podaniem. Ten rum unosi się na wierzchu napoju i dodaje mu bardziej złożonego smaku.

Historia Piña Colada

Wielu barmanów i barów twierdziło, że stworzyło słynną obecnie piña coladę na przestrzeni lat, ale prawdziwe pochodzenie tego napoju jest nieco mętne. Istnieją nawet dowody na to, że kupcy w XIX wieku mieszali rum z wodą kokosową i puree ananasowym, tworząc coś, co byłoby rodzajem proto-piña!

W końcu jednak nie ma znaczenia. Bo piña colada jest niesamowita .

Piña Coladas: zmiksowana czy wstrząśnięta?

Nawiasem mówiąc, istnieje błędne przekonanie, że mieszana piña colada jest w rzeczywistości nowszą, zmodernizowaną wersją koktajlu. W rzeczywistości mieszany koktajl jest oryginalny, a wstrząśnięta piña colada współczesną inkarnacją.

Jeśli chcesz samodzielnie przygotować wstrząśniętą piña coladę, spróbuj wstrząsnąć 1,5 uncji rumu złocistego lub añejo z 30 ml kremu kokosowego i 30 ml soku ananasowego i polać go lodem. Spryskana skórką limonki na koktajlu jest doskonałym wykończeniem.

Zmiksowana lub wstrząśnięta, piña colada naprawdę nie może być pobita ze względu na jej tropikalny smak i skuteczność w dostarczaniu rumu do ust.

Pina Colada

CZAS PRZYGOTOWANIA 5 minut

CZAS CAŁKOWITY 5 minut

PORCJE 4 do 6 porcji

Tradycyjny przepis na mieszaną pina coladę nie używa mrożonego ananasa, ale uważam, że dodaje nieco więcej smaku i zmniejsza ilość potrzebnego lodu.

Podobnie jak w przypadku większości napojów w stylu tiki, ten używa wielu stylów rumu, aby osiągnąć równowagę i smak.

Składniki

 • 6 uncji białego rumu
 • 6 uncji kremu kokosowego 
 • 6 uncji soku ananasowego
 • 1/2 szklanki mrożonych kawałków ananasa 
 • 4 szklanki lodu
 • 4 uncje złotego lub añejo rumu
 • Liście ananasa lub kliny do dekoracji, opcjonalnie

Przepis

 1. W blenderze umieścić biały rum, krem ​​kokosowy, sok ananasowy i kawałki oraz lód. Miksuj aż do całkowitego wymieszania.
 2. Teraz musisz wlać do szklanek i posypać złotym rumem (powinien unosić się na wierzchu).
 3. Podad z liśćmi ananasa lub plasterkami ananasa jako ozdobą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *