Categories:

Dopasowanie bluzy: jak powinna pasować bluza?

Avatar image of
Posted by admin

Bluza została wynaleziona w latach 20. XX wieku w USA , kiedy właściciel fabryki bielizny szukał wygodniejszej alternatywy drugiej warstwy (przed sweterkiem bawełnianym używano głównie wełny). Rezultat stał się natychmiast popularny, a bluza od tamtego czasu jest symbolem sportu i komfortu – od pokoleń i środowisk społecznych.

W dzisiejszych czasach bluza już dawno przekroczyła status wygodnej odzieży sportowej. Klasyczna bluza z okrągłym dekoltem jest wszechstronna i można ją nosić stylowo w niemal każdej sytuacji, wystarczy umieć ją połączyć, a przede wszystkim znaleźć odpowiedni krój. Bluza, która jest za ciasna, za luźna, za krótka lub za długa, może szybko zmienić fantastyczny strój w modowe faux pas. Ale choć klasyczna bluza powinna znaleźć się w garderobie każdego, poszukiwanie bluzy świetnie dopasowanej może być trudnym zadaniem .

Nawiasem mówiąc, bluza otrzymała swoją niezbyt efektowną nazwę „bluza” ze względu na spocony stan po uprawianiu sportu.

Oczywiście kwestia odpowiedniego dopasowania jest kwestią subiektywną. Jednak kilka ogólnych zasad może pomóc Ci przejrzeć mieszankę rozmiarów i materiałów – niezależnie od wieku, wzrostu, budowy ciała lub innych cech osobistych. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących dopasowania męskiej bluzy . Dzięki nim nic nie stanie na przeszkodzie, aby znaleźć idealnie dopasowaną bluzę.

Kołnierz: nie może być za ciasny ani za luźny.
Ramiona : szwy ramion powinny przylegać do kości barkowej.
Rękawy: mankiety powinny sięgać do nadgarstków, z dość ciasnym dopasowaniem wokół żeber i luźnych rękawów.
Długość: pas powinien kończyć się poniżej bioder: w połowie długości zamka.
Szerokość: pas powinien ściśle przylegać do bioder, ale materiał tułowia powinien być raczej luźny.
Uwaga: przewodnik po idealnie dopasowanej koszulce można znaleźć tutaj na naszym blogu .

IDEALNY KOŁNIERZ DLA WSPANIAŁEGO DOPASOWANIA BLUZY

Klasyczna bluza powinna mieć okrągły dekolt, co oznacza, że ​​można ją łączyć z wszelkiego rodzaju bielizną. Jeśli chcesz połączyć bluzę z odrobiną preppa, możesz wypuścić kołnierzyk z oxfordu lub koszulki polo. Ważne jest jednak, aby kołnierzyk bluzy nie wcinał się w szyję, ani nie był zbyt ciasny, ponieważ bluza nadal jest ubiorem wygodnym i powinna tak wyglądać. Jeśli jakość jest słaba, kołnierz można również zużyć, aby pasek zaczął zwisać do przodu, co jest absolutnie nie do przyjęcia.

RAMIĘ (SZEROKOŚĆ)

Ponieważ klasyczna bluza powinna być raczej luźną częścią garderoby, należy zwrócić szczególną uwagę na ułożenie szwu na ramieniu. Powinna leżeć na kości barkowej, ponieważ jeśli usiądzie na górnym ramieniu (blisko szyi) rękaw może wciąć się pod pachy. Z drugiej strony, jeśli szwy ramion przylegają do ramienia, bluza zwykle wygląda na za dużą.

RĘKAWY

Długość: Ponieważ bluza jest zwykle częścią garderoby na chłodniejsze dni, rękawy powinny naturalnie sięgać do nadgarstków i zakrywać zegarek (jeśli go nosisz), gdy masz wyprostowane ręce.

Szerokość: Wąski pas chroni przed zimnem, więc mankiety powinny kończyć się tuż nad nadgarstkami, ale nie wcinać. Same rękawy powinny być na tyle luźne, aby można było zgiąć ramię bez skracania długości rękawów.

SZEROKOŚĆ: BIODRA I TALIA DLA IDEALNEGO DOPASOWANIA BLUZY

Talia: Podobnie jak w przypadku rękawów, pas powinien przylegać do bioder, ale reszta bluzy powinna być luźna. Jeśli bluza jest zbyt ciasna w talii, może się wydawać, że nie możesz już zmieścić się w ubraniach – a ze względu na napięty pasek reszta bluzy może nie mieć ładnego fałdu i wyglądać na nieporęczną.

Biodra: Zwykle idealna szerokość wokół bioder pozostawia 3-6 cm luźnej tkaniny z każdej strony tułowia. Należy pamiętać, że noszenie zbyt dużej bluzy nigdy nie jest mądrą opcją, zwłaszcza jeśli próbujesz ukryć brzuszek, ponieważ zwykle sprawia, że ​​osoba nosząca wygląda na jeszcze większego niż jest w rzeczywistości.

DŁUGOŚĆ

Pas powinien kończyć się poniżej bioder, czyli mniej więcej pośrodku zamka dżinsów. Zdecydowanie nie powinien zakrywać twojego tyłka. Przy doborze odpowiedniej długości ważna jest również rzeczywista jakość materiału: tańsze ubrania dość często się kurczą, więc rzekomo idealna długość staje się zauważalnie niedoskonała po kilku praniach.

Istnieje wiele różnych rozmiarów i kształtów ciała, ale branża modowa zwykle oferuje tylko 5 różnych rozmiarów (XS-XL). Wprowadziliśmy rewolucyjny system wymiarowania, który uwzględnia szerokość i długość jako niezależne wymiary. Oznacza to, że możesz mieć dłuższą bluzę, która nie idzie w tę samą szerokość – i na odwrót.