Categories:

Sposoby na zapuszczenie brody: jak zapuścić brodę?

Avatar image of
Posted by admin

Jesień jest prawie tutaj, co oznacza, że ​​listopad (Movember) bez golenia jest tuż za rogiem. Chłopaki, jeśli chcecie zapuścić brodę w tym roku, zebraliśmy kilka wskazówek, aby upewnić się, że zrobicie to dobrze.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą z naturalnie gęstym zarostem, czy też dopiero zaczynasz przygodę z grą i masz skłonność do niejednolitych wąsów, te wskazówki pomogą Ci zapuścić pełną, równą i majestatyczną brodę od ucha do ucha.

Trzy wskazówki dotyczące zapuszczania majestatycznej brody

Wybierz styl, który pasuje do Twojej struktury twarzy

Okrągły, owalny, z krótkim pudełkiem, trzydniowy zarost – nie brakuje opcji zarostu do wyboru, ale ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla siebie styl. Wybór odpowiedniego stylu zarostu będzie w dużej mierze zależał od koloru i tekstury zarostu, a także kształtu twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał wybrać styl brody, który sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać tak owalnie, jak to możliwe. Na przykład, jeśli masz szerszą twarz, broda, która jest dłuższa przy brodzie i przycięta wokół kości policzkowych, pomoże nadać jej bardziej owalny kształt.

Jedz dobrze i ćwicz

Najbardziej wpływowymi czynnikami wzrostu brody są poziomy testosteronu i dihydrotestosteronu (DHT) – im więcej DHT w twoim systemie, tym gęstsza broda. Niektórzy faceci naturalnie mają dużo DHT, inni nie.

Jeśli twój zarost rośnie niejednolicie, nie rozpaczaj, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wyprodukować więcej DHT. Prawidłowe odżywianie i ćwiczenia są nie tylko dobre dla ogólnego stanu zdrowia, ale mogą również zwiększyć poziom DHT i pomóc zapuścić pełniejszą brodę.

Zacznij od jedzenia dobrze zbilansowanej diety, pełnej produktów takich jak:

  • Słodkie ziemniaki: Beta-karoten dla zwycięstwa. Słodkie ziemniaki są bardzo bogate w ten prekursor witaminy A, co prowadzi do większego wzrostu komórek we włosach na twarzy.
  • Jajka: Jaja są nie tylko bogate w białko, ale są również naturalnym źródłem biotyny, która wzmacnia zarost i ułatwia wzrost brody.
  • Szpinak: ta liściasta zieleń zawiera wszystkie składniki potrzebne do przyspieszenia zarostu – wapń, żelazo, magnez itp.
  • Porada dla profesjonalistów – pyszna patelnia śniadaniowa z plackami ziemniaczanymi ze słodkich ziemniaków, kilkoma jajkami i filiżanką szpinaku to zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia i wzrost zarostu.

W przypadku ćwiczeń trening oporowy jest najlepszym sposobem na zwiększenie DHT. Trzymaj się ćwiczeń, które koncentrują się na głównych grupach mięśniowych, koncentrując swoje treningi wokół podnoszenia, takich jak przysiady, martwy ciąg i wyciskanie na ławce.

Regularnie pielęgnuj brodę

Jeśli zapuszczasz brodę, aby skrócić czas przygotowań o kilka minut bez konieczności golenia, mamy dla Ciebie złe wieści: nikt nie może zdjąć brody na szyi, nikt. Prawda jest taka, że ​​zapuszczanie ładnie wyglądającej brody będzie prawdopodobnie bardziej czasochłonne niż utrzymywanie gładko ogolonej twarzy.

W zależności od tego, jak złożona broda chcesz zapuścić, czasy pielęgnacji będą się różnić. Ale w przypadku większości stylów brody jest kilka zwykłych zadań, które musisz wykonać:

  • Utrzymywanie go w czystości: W zależności od tego, jak szybko rośnie zarost, co 1-3 dni musisz dokładnie golić szyję i górną część policzków.
  • Utrzymywanie jej przyciętej: O ile nie wyrastasz na rok (roczna broda) lub dłużej, powinieneś przycinać brodę mniej więcej raz w tygodniu. Dzięki temu końcówki włosów będą zdrowe, a broda będzie wyglądać na pełniejszą, ponieważ wolniej rosnące mieszki włosowe nadrabiają zaległości.